Konferencia PyCon príde na Slovensko aj v roku 2018.

Hostiteľom jej tretieho ročníka bude opäť Bratislava, 9.-11. Marec 2018.

PyCon SK je medzinárodná konferencia organizovaná komunitou nadšencov a priaznivcov programovacieho jazyka Python. Je určená každému, kto s týmto programovacím jazykom pracuje profesionálne alebo sa s ním ešte len zoznamuje.

Novinky

Pripravujeme sekciu pre učiteľov informatiky, ktorá sa uskutoční počas konferencie PyCon SK.

Cieľom tejto sekcie je priblížiť učiteľom výhody a možnosti používania jazyka Python vo vyučovaní. Pozývame učiteľov, ktorí vyučujú programovanie v jazyku Python, aby sa podelili o svoje skúsenosti s účastníkmi konferencie a prihlásili si prednášku.

S potešením oznamujeme, že súčasť PyCon SK 2018 bude aj DevOps track.

DevOps (spojenie anglických slov "vývoj" a "operácie") je softvérová inžinierska prax, ktorá sa zameriava na zjednotenie vývoja softvéru (Dev) a správu operačného systému (Ops). Hlavnou charakteristikou hnutia DevOps je dôraz na automatizáciu a monitorovanie na všetkých stupňoch tvorby softvéru od integrácie, testovania, uvoľňovania až po nasadenie a správu infraštruktúry.
Ak si myslíte, že máte v tejto téme niečo povedať, budeme veľmi radi, ak pošlete svoj návrh na prednášku. Dúfame, že sa "error budget" nastaví správne a vývojári a administrátori budú spolupracovať na rovnakých cieľoch

Sieň Slávy

Ľudia, ktorí pomáhajú ako dobrovoľníci na PyCon SK 2018.

Richard Kellner, Daniel Kontšek, Marek Mansell, Tomáš Pytel, Michal Nalevanko, Ján Gondoľ, Miroslav Bagljaš, Eva Klimeková, Juraj Bezručka, Adam Števko

Ľudia, ktorí si zakúpili podporovateľský lístok na PyCon SK 2018.

...

Referencie

O predchádzajúcich ročníkoch vyšlo niekoľko článokv aj v médiach. Ak chcete vedieť ako bolo, pozrite si naše referencie.

Tu sú linky na články napísané našimi návštevníkmi z posledných dvoch ročníkov PyCon SK:

2017: Rae Knowler (EN) , Horst JENS (EN) , Samuel Hopko (EN) , Miro Hrončok (EN) , NESS (EN) , Mozilla.cz (CZ)
2016: Daniele Procida (EN) , Rodolfo Carvalho (EN) , Bjarni Rúnar (EN) , Miro Hrončok (EN) , zblesk (EN)

Ak viete o článku, alebo blogu neváhajte nám napísať na: info@pycon.sk alebo sprevte pull request.

Našli ste na našich stránkach chybu? Chcete vedieť viac? Dajte nám vedieť. Ak máte chuť, prispejte na našom GitHube a pridajte sa tak ku komunite priaznivcov jazyka Python.