Ako sa dostanete na slovenský PyCon?

Hostiteľom jej tretieho ročníka bude opäť Bratislava, 9.-11. Marec 2018.

Adresa konferencie

Slovenská technická univerzita v Bratislave
Fakulta informatiky a informačných technológií
Ilkovičova 2
842 16 Bratislava 4

Cestovanie do Bratislavy

Bratislava patrí medzi najmladšie hlavné mestá Európy. Napriek tomu má bohatú históriu slobodného kráľovského korunovačného mesta. Vtedy bola ešte nazývaná Prešporkom. Dnes je Bratislava významný dopravný uzol v strednej Európe a možností, ako sa sem dostať, je neúrekom.

Letecky

Ak cestujete do Bratislavy, môžete letieť na bratislavské letisko (kód letiska: BTS) alebo na letisko Viedeň (kód letiska: VIE). Viedenské letisko má v porovnaní s bratislavským podstatne väčší výber letov.

Medzi viedenským letiskom a Bratislavou premáva priame a cenovo dostupné autobusové spojenie každú hodinu - jednosmerná jazda stojí okolo 8 EUR, ak si zakúpite lístok v predstihu môže byť výrazne lacnejší. Autobusovú prepravu prevádzkujú tri spoločnosti: SlovakLines (červené autobusy), Blaguss (strieborné autobusy), RegioJet (žlté autobusy).

Autom

  • Z Viedne smerom na letisko Schwechat po diaľnici A4, odbočte na diaľnicu A6, ktorá vedie priamo do Bratislavy.
  • Z Budapešti po diaľnici M1 smerom na Gyor, neskôr odbočte na cestu M15 smerom na Slovensko, do Bratislavy.
  • Z Prahy po diaľnici D1 do Brna, tam odbočte na D2, ktorá vedie až na Slovensko a pokračujte smerom do Bratislavy.
  • Z Varšavy po diaľnici A1 smerom na Katowice, odtiaľ na Slovensko do Čadce po ceste prvej triedy až do Žiliny. Potom po diaľnici D1 až do Bratislavy.

Autobusom

Všetky okolité hlavné mestá - Viedeň, Praha, Budapešť, Varšava aj Kyjev - majú priame autobusové spojenie do Bratislavy.

Keď vystúpite na autobusovej stanici v Bratislave (Mlynské Nivy), musíte prejsť cez staničnú halu k hlavnému vchodu. Zamierte doľava a po približne 70 metroch sa dostanete k zastávkam mestskej hromadnej dopravy.

Vlakom

Z hlavných miest všetkých susedných krajín, teda z Viedne, Prahy, Budapešti, Varšavy aj Kyjeva, sa priamo do Bratislavy možno dostať aj vlakom.

Po príchode na hlavnú železničnú stanicu v Bratislave prejdite cez staničnú budovu k hlavnému vchodu. Po pravej ruke, približne o 100 metrov nižšie, sa nachádzajú zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Ubytovanie

V Bratislave máte široké možnosti ubytovania: od coach surfingu cez Airbnb, hostely až po päťhviezdičkové hotely. Hoci sa konferencia koná mimo hlavnej turistickej sezóny, určite odporúčame zabezpečiť si ubytovanie v predstihu.

Sprievodca

V Bratislave sa popri konferencii môžete aj zabaviť a získať jedinečné zážitky. Ak sa rozhodnete ostať v Bratislave o niekoľko dní dlhšie, určite si pozrite M_P_ BA (alternatívnu mapu Bratislavy), kde nájdete prehľad obľúbených miest obyvateľov Bratislavy s ich autentickými odporúčaniami a subjektívnymi názormi.

Prípadne si môžete pozrieť oficiálne stránky mesta, určené pre návštevníkov, kde nájdete aj iné udalosti, ktoré sa práve odohrávajú v Bratislave.